از تفاوت‌های روغن کنجد با سایر روغن‌ها چه می‌دانید؟

از تفاوت‌های روغن کنجد با سایر روغن‌ها چه می‌دانید؟

سابقه مصرف کنجد به شش هزار سال پیش باز می گردد. در نوشته های طبی یافت شده در مصر باستان اثرات مفید و درمانی روغن کنجد ذکر شده است.

حتما بخوانید: از خواص ارده چه می‌دانید؟

افزون بر این، در طب سنتی ایران و سایر ملل نیز کنجد به دلیل اثرات ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی سابقه مصرف دیرینه داشته است دانه کنجد به طور میانگین دارای ۳۲-۱۷ درصد پروتئین، ۵۵-۴۸ درصد روغن، ۱۶-۱۴درصد ترکیبات قندی است. میزان روغن موجود در دانه های کنجد بر حسب وزن آن از دانه کتان، سویا، آفتابگردان و گلرنگ بیشتر است.

تولید مرغوب ترین روغن کنجد در ایران

شرکت خوشه‌های طلایی گل دز  تولید کننده‌ی محصولات بر پایه کنجد در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و همسو با استاندارهای جهانی  محصولات متنوع و جدید را مطابق با سلیقه نسل جوان تولید کرده تا بتواند محصولات کنجدی را جایگزین میان وعده های مضر و محبوب میان جوانان کنند،

شرکت خوشه های طلایی گل دز

ماموریت اصلی شرکت خوشه های طلایی گل دز حفظ سلامت و بهبود وضعیت تغذیه جامعه‌ی ایرانی است.

در همین راستا این شرکت روغن کنجد که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، را با روش‌های علمی و در نظر گرفتن عناصر دخیل در حفظ کیفیت روغن، در حین نگه داری و پخت و پز تولید و عرضه می کند.

خواص ضد پیری روغن کنجد

روغن کنجد در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و فشار خون موثر بوده و به طور کلی دارای اثرات ضد پیری است.

در کنجد سزامول و سزامین با داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ضد توموری در ایجاد اثرات شگفت‌انگیز این دانه ها اثر گذارند که در هیچ یک از دیگر روغن های گیاهی موجود یافت نمی شود. بالا بودن میزان اسیدهای چرب غیر اشباع در روغن کنجد آن را به یک منبع غنی و مهم از اسیدهای چرب ضروری در رژیم غدایی انسان تبدیل نموده است.

علاوه بر این در مطالعه ای مشخص شد که خواص آنتی اکسیدانی روغن کنجد که در پیشگیری از طیف وسیعی از بیماری های مزمن همچون سرطان، دیابت، بیماری های قلبی عروقی موثر است، نسبت به روغن کانولا بیشتر است. همچنین محققین نشان داده اند که روغن کنجد در مقایسه با سایر روغن های گیاهی همچون آفتابگردان تاثیر قوی تری در پیشگیری از افزایش فشار و چربی خون دارد.

روغن کنجد قدرت پاکسازی مواد شیمیایی موجود در بدن توسط کبد که منجر به بروز انواع تومورها و بیماری ها می شود را افزایش می دهد.

حین سرخ کردن، روغن به طور مدام با هوا و رطوبت در تماس است که موجب تسریع اکسیداسیون و فساد روغن شده و برای سلامتی زیان آور است. مطالعات نشان داده اند که به دلیل وجود ویتامین E در آن، افزودن روغن کنجد به روغن سویا موجب افزایش مقاومت روغن در برابر اکسیداسیون می شود. به طور کلی در میان روغن های گیاهی مورد استفاده در تغذیه انسان، روغن کنجد به عنوان روغن پایدار در برابر اکسیداسیون و تندشدگی معروف است.

به همین جهت، در میان محصولات متنوع کنجدی شرکت تعاونی خوشه های طلایی گل دز،  روغن کنجد جایگاه ویژه ای دارد چراکه محققین و متخصصان این شرکت روغن طبیعی را از دانه های کنجد تهیه کرده و با بهره گیری از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و همگام با دانش روز دنیا تولید شده و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی بسته‌بندی، نگهداری و به نقاط مختلف کشور با توجه به میزان تقاضا انتقال داده‌می‌شود.

روغن کنجد
خطرات روغنگیری در حضور مشتری- روغن کنجد

عدم استفاده از روغن کشی های دستی

روغن هایی که به شکل دستی در مغازه  گرفته می شود به دلیل عدم برخورداری از امکانات مناسب و دانش ناقص در زمینه‌ی روغن‌ و فرآورده‌های غذایی، دارای رطوبت و مواد معلق زیادی است این روغن‌ها معمولاً در محیط‌های غیر بهداشتی و بدون نظارت وزارت بهداشت تهیه میشود که می‌تواند منجر به بروز انواعی از بیماری‌ها شود. به همین دلیل روغن کنجد تهیه شده در شرکت خوشه های طلایی گل دز که با دو برند الیزا و شیانا توضیع می گردد، علاوه بر برخورداری از خواص بی نظیر دانه های کنجد با داشتن استاندارهای ملی و جهانی می تواند انتخاب مناسبی برای دوستداران سلامتی باشد.

تلفن: ۸۸۹۴۶۸۵۹-۰۲۱           ۸۸۹۴۷۰۸۴-۰۲۱

شرکت خوشه های طلایی گل دز

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

2 نظرات

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.