فواید کنجد در درمان و پیشگیری از بیماری‌ها

فواید کنجد در درمان و پیشگیری از بیماری‌ها

دانه های کنجد ممکن است کوچک باشند اما خواصی که برای سلامتی بدن دارند بیش از انتظار ماست.

مصرف این دانه‌ها نه تنها به صورت تزئینی روی شیرینی‌ها که به صورت روغن هم پر از خاصیت است. در ادامه به برخی خواص این دانه مغزی می پردازیم.

 

پیشگیری از برخی بیماری‌ها با مصرف کنجد 

  1. پیشگیری از دیابت: دانه های کنجد حاوی منیزیم و سایر مواد مغذی هستند. تخقیقات نشون میده که روغن کنجد برای جلوگیری از دیابت میتونه نقش کمک کننده رو داشته باشه و همچنین میتونه باعث افزایش میزان گلوکز پلاسما در افراد دارای دیابت بشدت حساس بشه.
  2. کاهش فشار خون: روغن کنجد فشار خون رو در افراد دیابتی کاهش میده. دانه های کنجد پر از منیزیم هستند که همین ماده برای کاهش فشار خون نقش مهمی داره.
  3. کاهش کلسترول: کنجد سیاه باعث کاهش سطح کلسترول میشه بخاطر داشتن ماده ای به نام فیثاسترول که این ماده باعث کاهش تولید کلسترول میشه.
  4. تضمین سلامت قلب: روغن دانه کنجد میتونه برای جلوگیری از عارضه قلبی با وارد کردن آنتی اکسیدان و ضد التهابی شناخته شده به عنوان سزامول، به سلامت قلب کمک کنه.
  5. پیشگیری از سرطان: دانه های کنجد حاوی ترکیبات ضد سرطان شامل اسید فیتیک، منیزیم و فیتوسترول است که با مصرف مداوم اون مانع ابتلای بدن به سرطان میشه. بهتره بدونید دانه های کنجد بالاترین مقدار فیتوسترول رو در تمام دانه های روغنی و آجیلها دارد.
  6. پیشگیری از آسم: دانه های کنجد با داشتن منیزیم برای جلوگیری از اسپاسم هوا و آسم به بدن کمک میکنه تا از اختلالات تنفسی جلوگیری بشه.
  7. محافظ DNA از آسیب رادیواکتیو: کنجد با داشتن سزیمول برای جلوگیری از آسیب به DNA در مقابل تابش اشعه های تخریبگر نقش محافظ رو بازی میکنه!

 

تلفن: ۸۸۹۴۶۸۵۹-۰۲۱           ۸۸۹۴۷۰۸۴-۰۲۱

شرکت خوشه های طلایی گل دز

شرکت تعاونی خوشه های طلایی گل دز

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

1 نظر

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.